חיפוש
  • עמוס בן שאול

איך ניתן להקל על מחלות החורף בעזרת רפלקסולוגיה ?

עודכן: 25 בדצמ׳ 2018הסתו כבר כאן, עונת החורף הולכת וקרבה ויחד איתה גם מגיעות מחלות החורף השונות : התקררויות, שפעת, דלקות גרון, שיעול, נזלת, כאב בגרון, כאבי שרירים, ליחה, סינוסיטיס, קשיי נשימה ועוד. במרבית המקרים, הסיבות לתסמינים אלו אינן ידועות לרפואה הקונבנציונלית, או שאינן ניתנות לטיפול תרופתי כלשהו, בעיקר כשמדובר בגורם ויראלי. גם לאחר ההחלמה מן המחלה, רבים סובלים מחולשה משמעותית, תשישות, עייפות, מערכת חיסונית פגיעה וירידה בתפקוד.

המטרה העיקרית היא שמירה על מערכת חיסון חזקה. מערכת חיסון חזקה תורמת לצמצום ההדבקות במחלות ויראליות. בנוסף, במקרים של מחלה פעילה, מערכת חיסון חזקה תורמת להגברת יכולת הריפוי של הגוף, קיצור זמן המחלה והקלה על התסמינים של המחלה. ברפואה המשלימה ישנן שיטות שונות, לחיזוק המערכת החיסונית, שהרפלקסולוגיה היא אחת מהן.


הרפלקסולוגיה יכולה להקל מאד על מחלות החורף ואף למנוע אותן, כל זאת באופן טבעי ומבלי ליטול תרופות.

מהי רפלקסולוגיה וכיצד היא קשורה לחיזוק מערכת החיסון ?

רפלקסולוגיה, בדומה לשיטות טיפול הוליסטיות אחרות, מתייחסת לגוף כאל מכלול שלם, ומאמינה כי המערכות הפיזיולוגיות והנפשיות השונות של הגוף קשורות זו בזו כמקשה אחת שלמה והן משתקפות בכפות הרגליים והידיים, כאשר כל נקודה בכף הרגל מייצגת איבר אחר בגוף.


הטיפול מתבצע בעזרת מגע או הפעלת לחץ באזורים מסוימים בכפות הרגליים. בעקבות הטיפול משתחררות חסימות אנרגטיות והדבר משפיע לטובה על מערכות הגוף. מטרת הטיפול הרפלקסולוגי היא לאזן רמות פיזיות ואנרגטיות בגוף, מתוך הנחה שגוף מאוזן, יוכל ביתר קלות להתמודד עם בעיות שונות ולרפא את עצמו.


הרפלקסולוגיה משמשת הן כטיפול מונע והן להתמודדות והקלה על הסימפטומים השונים במצבים של מחלות ואף מחלות כרוניות, כגון : מיגרנות וכאבי ראש, בעיות נשימה, מערכת חיסון חלשה, בעיות במערכת העיכול, כאבים שונים, הפרעות שינה, חוסר איזון הורמונלי ועוד. בנוסף השיטה עשויה לתרום להפחתת דיכאון, חרדה ולחץ נפשי.

הקשר בין רפלקסולוגיה לחיזוק המערכת החיסונית

באמצעות מגע ולחיצות על אזור מערכת הלימפה בכף הרגל, ניתן לסייע בשיפור זרימת הדם ולהגביר את תנועת תאי מערכת החיסון וחומרים מזינים בכל הגוף, ובכך לפעול לחיזוק המערכת החיסונית של הגוף.

לפי הרפואה הסינית, הריאות קשורות ישירות למערכת החיסון שלנו. מגע ולחיצות על רפלקס הריאות והסרעפת בכף הרגל, משפרים את הנשימה וחילוף הגזים בגוף, ובכך פועלים לחיזוק המערכת החיסונית.

מתח, לחץ נפשי ותסכול, פוגעים ביעילות המערכת החיסונית. הרפלקסולוגיה מאפשרת את הרגעת הגוף והנפש, שיפור איכות השינה ובכך מסייעת לחיזוק המערכת החיסונית.


על ידי התאמה אישית של תוכנית טיפולים ניתן להפיק תועלת רבה מרפלקסולוגיה, גם כאמצעי למניעת מחלות החורף השונות ולטיפול בהן.


אז לקראת החורף זו הזדמנות לטפל בעצמכם, חורף בריא וחמים לכולנו.

טיפים נוספים

1. הקפדה על לבוש חם ועל גוף יבש עשויה לסייע במניעת מחלות החורף.

2. מומלץ לאכול מזונות חמים ומחממים, כגון: בשר, מרקים עם בשר, עוף או קטניות, ירקות כתומים וירקות שורש, ודגנים עשירים כגון: חיטה, כוסמת ושיבולת שועל.

3. פעילות גופנית סדירה אשר תמריץ את מחזור הדם, חיונית לשמירה על הבריאות בכל ימות השנה ועוד יותר במהלך החורף. לא נכון לצאת לפעילות גופנית בגשם סוער, אבל הקור לבדו אינו סיבה להימנע מפעילות גופנית.

4. חשוב להימנע מחימום יתר ולהקפיד לאוורר את החללים בהם שוהים לזמן ממושך.
97 צפיות0 תגובות