חיפוש
  • עמוס בן שאול

איך ניתן להקל על מיגרנה בעזרת רפלקסולוגיה

עודכן: 11 בדצמ׳ 2018מהי מיגרנה ?

מיגרנה (Migraine) היא שם כולל לקבוצה של כאבי ראש שכיחים ביותר, הפוגעים בנשים ובגברים כאחד. הסיבה המדויקת להתפרצותם של התקפי המיגרנה איננה ידועה בוודאות, ולכן לרוב גם הצלחת הטיפולים הקונבנציונאליים, המבוססים בעיקר על נטילת תרופות, היא מוגבלת.

לרפואה האלטרנטיבית ישנן שיטות שונות, להקלה על התקפות המיגרנה, שהרפלקסולוגיה היא אחת מהן. הרפלקסולוגיה היא שיטת טיפול טבעי, אשר יכולה להקל מאד על התקפי המיגרנה ולעתים אף למנוע את חזרתם בהמשך, באופן טבעי ומבלי ליטול תרופות.

מהי רפלקסולוגיה וכיצד היא קשורה למיגרנה?

רפלקסולוגיה, בדומה לשיטות טיפול הוליסטיות אחרות, מתייחסת לגוף כאל מכלול שלם, ומאמינה כי המערכות הפיזיולוגיות והנפשיות השונות של הגוף קשורות זו בזו כמקשה אחת שלמה והן משתקפות בכפות הרגליים והידיים, כאשר כל נקודה בכף הרגל מייצגת איבר אחר בגוף.

הרעיון הטמון בבסיס השיטה הוא שניתן לאבחן סיבות לבעיות גופניות או נפשיות בעזרת תשאול המטופל והתבוננות בכפות הרגליים שלו. המטרה בטיפול היא לאבחן את מקור הבעיה ולא להתמקד בסימפטומים שלה.

הטיפול מתבצע בעזרת מגע או הפעלת לחץ באזורים מסוימים בכפות הרגליים. בעקבות הטיפול משתחררות חסימות אנרגטיות והדבר משפיע לטובה על מערכות הגוף. מטרת הטיפול הרפלקסולוגי היא לאזן רמות פיזיות ואנרגטיות בגוף, מתוך הנחה שגוף מאוזן, יוכל ביתר קלות להתמודד עם בעיות שונות ולרפא את עצמו.

רפלקסולוגיה משמשת הן כטיפול מונע והן להתמודדות והקלה על הסימפטומים השונים במצבים של מחלות ואף מחלות כרוניות, כגון : מיגרנות וכאבי ראש, בעיות נשימה, בעיות במערכת העיכול, כאבים שונים, הפרעות שינה, חוסר איזון הורמונלי ובעיות פריון. בנוסף השיטה עשויה לתרום להפחתת דיכאון, חרדה ולחץ נפשי.

רפלקסולוגיה נמצאה כיעילה במיוחד במצבים של התקפי מיגרנה הנגרמים כתוצאה מגיל המעבר אצל נשים, מיציבה לא נכונה ומבעיות בשרירי חגורת הכתפיים. במקרים אלה ובמקרים נוספים, ניתן להפחית את עוצמת כאבי הראש ואת תדירות הופעתם באופן משמעותי, גם ללא צורך בתרופות.

לרוב יכלול הטיפול במיגרנה, מגע ולחיצות על בהונות הרגליים, עיסוי בהונות הרגליים מהקצה ועד השורש, עבודה על עמוד השדרה באזור הצוואר, לחיצה על נקודות הקשורות לזרימת הדם בגוף, וכן לחיצות על נקודות שמאפשרות להפחית את המתח הנפשי, הנחשב לאחד הגורמים להתקפי המיגרנה.279 צפיות0 תגובות