הפרעות שינה

הפרעת שינה היא בעיה רווחת הפוגעת באיכות החיים, וכ-30% מהאוכלוסייה סובלים ממנה. פעמים רבות היא מעידה על מגוון בעיות אחרות, עמוקות יותר, שמקורן בנפש. הרפואה המשלימה מציעה דרכים להתמודדות עם הבעיה, מתוך הסתכלות על האדם כמכלול גוף ונפש

כ-30% מהאוכלוסייה סובלים מהפרעות שינה תקופתיות, כאשר בין 10%-15% סובלים מהן באופן כרוני. ההפרעות יכולות להתבטא בנדודי שינה (אינסומניה), ביקיצה מוקדמת, בשינה לא רציפה קושי להירדם, התעוררויות תכופות במהלך הלילה, עם קושי לחזור ולהירדם.

נדודי שינה יכולים לגרום במהלך היום לתחושה של תשישות, העדר אנרגיה, קשיי ריכוז ועצבנות.  מדובר בגורם הפוגע באיכות החיים, שכן שינה טובה מטעינה את הגוף, חשובה לתפקודן התקין של מערכת החיסון ומערכת העצבים וחיונית לשמירה על תפקוד כללי.

בין הסיבות להפרעות שינה : מחשבות מטרידות או מתח ולחץ, משפיעים באופן מידי על איכות השינה. תזונה לקויה, חוסר איזון במערכת ההורמונלית, תרופות 

הרפואה הקונבנציונלית מציעה טיפול תרופתי להפרעה, אך לרפואה המשלימה, המתייחסת לאדם כאל מכלול גוף ונפש, יש דרכים טבעיות לטיפול מקיף בשורש הבעיה, שהרפלקסולוגיה היא אחת מהן.

דרך התבוננות בכף הרגל ואבחון מקיף, מסיק הרפלקסולוג את המסקנות ואז מתאים את הטיפול הנכון כדי לעודד את הגוף לחזור למצב של מנוחה ורגיעה.

107595579_s.jpg