חולשה של מערכת החיסון

כאשר עונת החורף מתקרבת, מגיעות איתה גם מחלות החורף השונות : התקררויות, שפעת, דלקות גרון, שיעול, נזלת, כאב בגרון, כאבי שרירים, ליחה, סינוסיטיס, קשיי נשימה ועוד.
 

ברוב המקרים, הסיבות לתסמינים אלו אינן ידועות לרפואה הקונבנציונלית, או שאינן ניתנות לטיפול תרופתי כלשהו, בעיקר כשמדובר בגורם ויראלי. גם לאחר ההחלמה מן המחלה, רבים סובלים מחולשה משמעותית, תשישות, עייפות, מערכת חיסונית פגיעה וירידה בתפקוד הכללי.

מערכת חיסון חזקה תורמת לצמצום ההדבקות במחלות. גם כאשר המחלה פעילה, מערכת חיסון חזקה תורמת להגברת יכולת הריפוי של הגוף, קיצור משך המחלה והקלה על התסמינים של המחלה. ברפואה המשלימה ישנן שיטות שונות, לחיזוק המערכת החיסונית, שהרפלקסולוגיה היא אחת מהן.
 

באמצעות מגע ולחיצות על אזור מערכת הלימפה בכף הרגל, ניתן לסייע בשיפור זרימת הדם ולהגביר את תנועת תאי מערכת החיסון וחומרים מזינים בכל הגוף, ובכך לפעול לחיזוק המערכת החיסונית של הגוף.
 

לפי הרפואה הסינית, הריאות קשורות ישירות למערכת החיסון שלנו. מגע ולחיצות על רפלקס הריאות והסרעפת בכף הרגל, משפרים את הנשימה וחילוף הגזים בגוף, ובכך פועלים לחיזוק המערכת החיסונית.
 

מתח, לחץ נפשי ותסכול, פוגעים ביעילות המערכת החיסונית. הרפלקסולוגיה מאפשרת את הרגעת הגוף והנפש, שיפור איכות השינה ובכך מסייעת לחיזוק המערכת החיסונית.
 

על ידי התאמה אישית של תוכנית טיפולים ניתן להפיק תועלת רבה מרפלקסולוגיה, גם כאמצעי למניעת מחלות החורף השונות ולטיפול בהן, כל זאת באופן טבעי ומבלי ליטול תרופות.

37106015_s.jpg